یک مدل جدید از پردازنده های ۴ هسته ای سری Core i7 با معماری Sandy Bridge را عرضه کرد. این پردازنده Core i7-2700K نام دارد.

 

  و اما مشخصات پردازنده ی جدید: مثل سایر پردازنده های سری پل شنی (SNB) دارای ۴ هسته بوده و برای سوکت LGA1155 طراحی شده است. در تولید آن از فرآیند ۳۲ نانومتری استفاده شده و سرعت آن ۳٫۵ گیگاهرتز است. حرف K نشان می دهد که مثل مدل ۲۶۰۰K دارای ضریب کلاک پایه آنلاک شده است و برای اورکلاک کردن کاملا مناسب می باشد. سلسله دستورات AVX و AES در این مدل نیز مثل سایر مدل ها پشتیبانی شده است، تکنولوژی HyperThreading اینتل که به نوعی هسته های مجازی برای پردازش ایجاد می کند در این مدل نیز وجود داردو به عبارت دیگر در ویندوز ۸ هسته مشاهده می کنید که در واقع ۴ هسته ی آن واقعی و فیزیکی است و ۴ هسته ی دیگر منطقی، مجازی یا Logical است.

هر هسته ۲۵۶ کیلوبایت حافظه ی کش سطح ۲ دارد و ۸ مگابایت حافظه ی کش به طور مشترک بین تمام هسته ها به عنوان کش سطح ۳ وجود دارد. مشخصات ذکر شده مثل بهترین مدل سابق یعنی ۲۶۰۰K است و تنها تفاوت در مورد سرعت پردازنده است که ۱۰۰ مگاهرتز بیشتر می باشد.

کنترلر حافظه ی RAM به صورت مجتمع می باشد و دو کانال حافظه ی DDR3را کنترل می کند. PCI Express و گرافیک مجتمع HD 3000 مشابه مدل های قبل طراحی شده است. توان طراحی حرارتی نیز همان ۹۵ واتی است که در مدل های سابق دیده میشد.

قیمت این پردازنده برخلاف چیزی که Amazon یا Mwave برای پیش فروش در نظر گرفته بودند ۳۸۰ دلار نیست بلکه تنها ۱۵ دلار نسبت به Core i7-2600K بیشتر است و ۳۳۲ دلار آمریکا به فروش میرسد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید